شلوار جین

13 مورد از بهترین انواع شلوار جین (مناسب هر نوع استایلی)

انواع شلوار جین زنانه و مردانه

1- شلوارهای جذب یا Skinny 

اسکینی از انواع شلوار جین هایی است که از بالا تا پایین کاملا جذب است، بنابراین تناسب اندام شما از کمر تا مچ پا در آن به خوبی دیده می‌شود. جنس اغلب آنها کشایلی و کتان ( شلوار کتان زنانه ) یا الاستین است. این نوع شلوار جین در هر دو نوع زنانه و مردانه وجود دارد.  شلوار لی جذب مناسب برای تمام است ها بخصوص استایل خیابانی، مهمانی و دورهمی هاست.

در نوع خاصی از این نوع شلوار، شلوار Skinny crop را داریم که ویژگی های آن مشابه شلوارهای Skinny است با این تفاوت که مچ پای آن ها کمی بالاتر است. پوشیدن چکمه با این نوع شلوارها استایل شما را بسیار زیبا می‌کند. از طرفی بعلت اینکه مچ پا نمای بهتری در این نوع شلوار دارد، پوشیدن انواع صندل ها با آن برای خانوم‌ها بسیار زیبا خواهد بود.

 

2- شلوار جین سیگاری

این نوع شلوار در انگلیسی Cigarette Jean نامیده می‌شود. مدل این شلوارها نیز به مدل شلوارهای جذب شباهت کمی دارد، اما نسبت به آن ها کمی آزادتر است.

در واقع این مدل شلوار جین در قسمت باسن و تا نزدیکی ران جذب است. اما از ران تا مچ پا کمی آزادتر است. نکته دیگر این شلوارها این است که حدود یک الی دو اینچ بالاتر از مچ پا تمام می‌شود. این نوع شلوار لی که مخصوص خانوم هاست برای پوشیدن با انواع کفش دخترانه مناسب است.

 

3- شلوار جین راسته

این نوع جین در انگلیسی Straight نامیده می‌شود. این شلوارها مشابه با شلوار سیگاری است، اما تفاوت آن این است که از مچ پا عبور می‌کند و نسبت به نوع سیگاری بلندتر هستند. اما بهتر است بگوئیم که این مدل شلوار نیز خود به دو شکل طراحی گردیده است.

نوع اول، نیمه راسته است که در آن، قسمت باسن نسبتا جذب است، اما قسمت پایینی آزادتری دارند؛ و نوع دوم به گونه ای است که در قسمت باسن نیز آزادتر است و به صورت سرتاسری از بالا تا پایین در یک راستا قرار دارند. افرادی که تپل تر هستند، اغلب از این نوع شلوار استفاده می‌کنند. از طرفی این نوع شلوار مناسب برای استایل‌های رسمی، خیابانی و راحتی است.

 

4- شلوار جین دمپا

این مدل شلوار جین که بیشتر مناسب دختران با پاهای لاغر است در انگلیسی Wide Leg نامیده می‌شود. نوع خاصی از برش در شلوار جین دمپا به این صورت است که کمر بلندی دارد و قد شلوار تا یک وجب بالای مچ پا می‌رسد. در نوع دوم این شلوارها، قد شلوار به اندازه ای است که روی کفش را کاملا می‌پوشاند.

بهترین نوع کفش برای این مدل شلوار لی، صندل های بدون پاشنه است. این شلوار برای استایل های مهمانی، هنری و استایل کژوال بسیار مناسب است.

5- شلوار جین مدل بوت کات

بوکات نیز از انواع شلوار جین هایی است که برای بانوان طراحی شده است. برش این نوع شلوار جین به گونه ای است که تا زانو تنگ است، اما از زانو تا مچ به صورت مثلثی گشاد می‌شود.

این نوع شلوارها با اینکه دمپای گشادی دارند، به طرز عجیبی اغلب با چکمه ها یا نیم بوت ها پوشیده می‌شوند. به طور معمول قد این شلوارها کمی بلند است. اگر این مدل شلوار جین را در کمد خود دارید، آنرا با کفش های پاشنه دار امتحان کنید. کفش‌های پاشنه دار شما را زیباتر خواهد کرد.

6- شلوارهای جین زاپ دار

 این نوع شلوارها در قسمت های مختلف خود دارای پارگی هایی هستند که اغلب رنگ پا در آن قسمت ها نمایان می‌شود.

این نوع شلوارها که مدل خاصی از شلوارهای لی است در میان تینیجرها از محبوبیت نسبی برخودار است. اما بهتر است بدانید که این نوع مدل شلوار جین مناسب برای تیپ های اسپرت، هنری و کژوال است.

7- شلوار جین ملوانی

شاید تا بحال در فروشگاه ها، شلواری که جیب های آن بجای پشت در جلو باشد، دیده باشید. این مدل شلوار، شلوار جین ملوانی است.

در نوع دیگر این نوع شلوار جین، بجای جیب از دکمه هایی به صورت ردیفی استفاده شده استو مدل پاچه های این شلوار گشاد است و نوع استایل این نوع شلوار خاص، مجلسی و راحتی است.

8- شلوار جین های گشاد یا Loose

این شلوار ها که در قسمت باسن بسیار شل هستند، در ابتدا برای اندام هایی طراحی شده بودند که باسن های بزرگی دارند. اما هم اکنون این مدل ها توسط بسیاری از مردان جوان که استایل های خاص کژوال و اسپرت را دوست دارند، پوشیده می‌شود.

9- شلوار لی های پاکتی

در این مدل شلوار جین، پاچه های شلوار کمی به بالا تا خورده و دوخته شده است. این نوع شلوار جین، در حال حاضر فوق العاده شیک هستند و اگر سراغ این مدل شلوار می‌روید ، مطمئن شوید که آنها را با چند کفش بسیار خوب جفت کرده اید.

تقریبا هر مدل اندامی از قبیل ساعت شنی، سیبی، گلابی و زنانی که تقریباً هر فرم بدنی دارند، می توانند این مدل شلوار را بپوشند.

10- شلوار جین لوله تفنگی

خیلی ها گمان می‌کنند که شلوار لوله تفنگی از انواع شلوار جین های است که بیشتر مناسب افرادی است که دارای ران های بزرگی هستند. چرا که باریک شدن شلوار از بالا به پایین باعث لاغرتر نشان دادن پاهای افراد می‌شود. اما در برخی از تحقیقات نشان داده شده است که پوشیدن این نوع شلوارها مانند شلوارهای جذب تنها برای افراد لاغر خوب است. در واقع چندین علل علمی برای این موضوع مطرح شده است.

از جمله اینکه اگر افراد چاق این نوع شلوار را بپوشند، دچار عفونت ادراری می‌شوند. زیرا فشار بیش از حدی به کشاله ران آنها وارد می‌شود. این موضوع باعث پرکار شدن مثانه و سپس بتدریج باعث عفونت دستگاه ادراری خواهد شد. دلیل دیگر مطرح شده این است که شلوارها جین اساسا برای راحتی و آزادی عمل بیشتر افراد در هنگام فعالیت روزانه طراحی شده اند. اما شلوار لی لوله تفنگی این خاصیت را ندارد.

تفاوت اصلی شلوار لوله تفنگی با شلوارهای جذب در این است که در شلوار لوله تفنگی میزان تنگ شدن زیر زانو بیشتر است و قیمت باسن نسبت به ساق پا از آزادی بیشتری برخودار است. در حالی که در شلوارهای جذب تمام قسمت های شلوار از بالا به پایین به طور یکسانی جذب پاها می‌باشد.

11- شلوار جین مام استایل

شلوارهای مام استایل (ست با شلوار مام استایل) از انواع شلوار جین هایی است که یک تیپ خاص و زیبا برای استایل های دخترانه است.

این نوع شلوار که ابتدا نمادی از شلوار راحتی برای مادران بوده است، امروزه در استایل های مد روز توسط جوانان و تینیجرها مورد استفاده قرار می‌گیرد. فاق این شلوارها بلند است و کمر خانوم‌ها را بسیار زیبا نشان می‌دهد. از طرفی اغلب با تیشرت‌های کوتاه ( تیشرت زنانه )پوشیده می‌شود تا قسمت کمری آن به طور کامل دیده شود.

12- شلوار جین بوی فرند

این نوع شلوار، نوعی شلوار جین راحتی تمام راسته ای هستند که گویی یک سایز برای شما بزرگتر است. در واقع این نوع شلوارها تلفیقی از شلوار بگی و شلوار راسته لی است.

13- شلوار جین گرل فرند (girl friend)

نوع کلاسیکی از شلوارهای جین، شلوار گرل فرند است. این نوع شلوارها برعکس جین بوی فرند، اصلا گشاد نیستند. در واقع، مدل خاصی از شلوارهای راسته ای هستند که به اندازه یک وجب بالای مچ پا برش خورده و کوتاه می‌باشند.

در این مقاله، سعی کردیم شما را با انواع شلوارهای جین زنانه و مردانه آشنا کنیم. همچنین اگر می‌خواهید استایل های مختلف با شلوار لی را در زنان و مردان بشناسید، به این مقاله مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *